Minulé zájezdy‎ > ‎

Slovensko 2008 (od Evičky)

Do Nových Zámků jsme letos jeli již potřetí a opět se moc těšili. Na festival, dobré přijetí, kterého se nám zde vždy dostalo, na milé lidi, profesionální přístup. A, přiznejme si to otevřeně, hlavně na paní Jutku a její halušky, které nám minule slíbila. Tentokrát jsme k sobě přibrali i taneční soubor Mateník, se kterým jsme nacvičili pásmo Na cestě životem, aneb od kolíbky ke kolíbce. 
Ačkoliv měl náš vlak více než půl hodiny zpoždění, Norbert nás na nádraží čekal s úsměvem na rtech, který ho neopustil ani v následujících čtyřech dnech našeho pobytu. Věřte, že je to obdivuhodné, protože přežít bandu vřískajících dětí, puberťáků i dospěláků není žádný med. Přesto to naši přátelé zvládli a my jsme se opět cítili jako doma. Ať jsme byli na ubytovně, v Nadácii, na vystoupení, či jsme se potulovali městem, přátelská atmosféra nás všechny nadchla k další práci. 
Naše pásmo se moc líbilo, slyšeli jsme mnoho pozitivních ohlasů a slova chvály, kterých si moc vážíme. A tak jediným faktem, který nám pobyt trošku otrávil, bylo Lacovo upadnutí (ten dobrý muž zakopl o schody, když se nás pokoušel nahnat na pódium a zachránit tak naší dobrou pověst, neboť slušný soubor na jeviště pozdě neleze) a zranění jeho nohy.Vše ostatní bylo perfektní, halušky paní Jutky fenomenální, a tak jsme se naprosto přecpaní mohli naložit do zpátečního vlaku, zamávat všem našim kamarádům a vydat se na cestu k domovu. 
Nikomu z nás se nechtělo domů moc nechtělo, a už teď se těšíme na příští, jubilejní ročník, na který jsme opět dostali pozvání. Jsme rádi, že jsme mohli našim dospělejším kamarádům z Mateníku ukázat, kam se vždy rádi vracíme a kde se folklór dělá s láskou, nadšením a plným životním nasazením.

Comments